autoservis

Autoklimatizace

Provádíme servis včetně diagnostiky a testu klimatizace, plnění mediem R134a, v nabídce máme také antibakterialní a pěnovou dezinfekci okruhu a interiéru vozu. Výměnu či doplnění provádíme na plně automatickém přístroji s databází vozidel.

Výpis poskytovaných služeb

 • Test a diagnostika klimatizačního okruhu (preventivní kontrola funkčnosti)
 • Plnění okruhu klimatizace mediem R134a
 • Doplnění speciálního oleje pro kompresor klimatizace
 • Aplikace UV detekční látky (umožňuje odhalit netěsnosti)
 • Dezinfekce systému, anibakteriální ochrana interiéru vozidla
 • Zjištění místa úniku media
 • Výměna či oprava poškozených dílů okruhu klimatizace jako jsou například (chladiče, kompresory, výparníky, hadice, filtry, termostaty, čidla tlaku, potrubí aj.
 • Výměna pylového filtru
 • Sváření hliníkových dílů klimatizace
 • Zajistíme náhradní díly nejen pro autoklimatizace

Servis autoklimatizace za cenu 490,- Kč obsahuje:

 • odsátí a recyklace staré chladící náplně včetně starého oleje
 • vakuování s vysoušením okruhu
 • podtlaková zkouška těsnosti klimatizačního okruhu
 • plnění chladícím médiem R134a
 • cena neobsahuje případné požití materiálu (kompresorový olej, chladivo atd…)

Následující úkony jsou účtovány na základě aplikovaného množství:

 • doplnění nového oleje (10g – 30g)
 • doplnění chybějícího množství chladiva ( obvykle se doplňuje 100g, množství náplně je předepsané výrobcem vozu)
 • alternativní doplnění kontrastní látky ( doporučená 1 dávka, umožňuje odhalit netěsnosti)

CENÍK MATERIÁLU

 • 1g oleje do kompresoru 5 Kč
 • 1g chladiva R134 2 Kč
 • 1 dávka kontrastní látky 85 Kč

ceny jsou uvedeny s DPH

DEZINFEKCE KLIMATIZACE – DVA DRUHY

- PĚNOVÁ DEZINFEKCE CENA 390 Kč

ČIŠTĚNÍ SE PROVÁDÍ AKTIVNÍ PĚNOU, KTERÁ JE APLIKOVÁNADO ROZVODU VZDUCHU V INTERIÉRU, ANTIBAKTERIÁLNÍ ROZSAH JE 70%.

- ULTRAZVUKOVÁ DEZINFEKCE CENA 590 Kč

Čištění probíhá na ultrazvukové bázi vypařováním speciálního neutrálního roztoku na vodní bázi, který odstruňuje veškeré mikroorganismy a dluho chrání rozvod klimatizace před další kontaminací. Rozsah antibakteriálního zásahu je 99%.

Obvyklé problémy s klimatizacemi

Připravili jsme pro Vás stručný popis problémů se kterými se ve své praxi setkáváme.

Únik chladícího média

Nejčastějším problémem autoklimatizací, je únik chladicího média. Při běžném provozu dochází k úniku média nejčastěji na pružných členech jako jsou hadice, dále také v místě spoje jednotlivých dílů a v neposlední řadě na mechanicky poškozených místech.
K únikům dochází u všech typů automobilových klimatizací. Někteří výrobci vozidel uvádí hodnotu přípustného úniku chladicího média za rok od 5 do 30% množství náplně.
Pokud není okruh naplněn dostatečným množstvím chladiva nepochybně způsobí sníženou účinnost klimatizace.

Naše doporučení: Vždy před sezónou využívání klimatizace si ve Vašem voze nechte zkontrolovat její stav (účinnost klima a vlhkost vzduchu). Předejdete tak jejímu sníženému účinku anebo celkovému selhání tehdy, když to nejméně čekáte. (viz. naše akce)

Porucha nebo selhání kompresoru

Další z častých závad klimatizačního okruhu je porucha kompresoru. Značný vliv na správný chod kompresoru má speciální vysoce viskosní olej. Tento olej má velmi podobnou funkci jako olej v motoru vozidla a také svou životnost! Zajišťuje přimazávání kompresoru a tím jeho správný chod. Při kontrole a údržbě klimatizačního okruhu je dobré dbát i na výměnu tohoto oleje.

Naše doporučení: Při servisu klimatizace vozu doporučujeme provést odsátí zbytku starého oleje a naplnění nového, můžete tak předejít výdeji značného finančního obnosu za následnou opravu či výměnu „přidřeného“ kompresoru.

Jak poznáte, že je čas na údržbu?

Máte pocit, že po zapnutí Vaše klimatizace správně nefunguje?
Po nastavení a spuštění klimatizace na minimální teplotu, by se teplotní hodnota na výstupu ventilace měla pohybovat v rozmezí 3 až 9 stupňů, vlhkost vzduchu by měla být v rozmezí 69% až 100%. Tyto hodnoty se mohou lišit podle teplotních faktorů v okolí vozu.
Někteří výrobci uvádí provádět kontrolu funkčnosti autoklimatizace minimálně dvakrát ročně.

Pro tyto účely slouží preventivní kontrola funkčnosti tj. diagnostika a test autoklimatizace, který Vám v rámci našich služeb nabízíme v našem servisu za bezkonkurenční cenu. Připravíme vyhodnocení funkčnosti a necháme na Vašem zvážení výběr námi doporučovaných postupů. Předpokládaná doba testu je cca 15min.

Dezinfekce klimatizace

K odstranění nepříjemných zápachů vycházejících z Vaší klimatizace máme připraven kompletní program dezinfekce. Po uvedení vozu do běžného provozu se bez našeho přičinění na výparníku klimatizace usazují různé nebezpečné bakterie a plísně. Výparník je pro tyto mikroorganismy jedním z „nejpřitažlivějších“ míst ve Vašem voze. Na výparníku klimatizace může být až 7x více bakterií než ve venkovním prostředí. Při spuštění klimatizace a ventilátoru jsou bakterie a mikroskopické plísně unášeny směrem do interiéru vozidla a následně vdechovány posádkou vozidla. Potíže se mohou projevit v podobě pálení očí, alergických reakcí, kašlaní, pálení v oblasti krku. Usazování bakterií a vystavování se nepříznivým vlivům předejdete pouze kompletní dezinfekcí klimatizace.

Naše doporučení: Nečekejte na zápach z klimatizace. Pokud se u Vás již objevují potíže typu podráždění očí, pálení v krku nebo nutkání ke kašli, je nejvyšší čas provést dezinfekci okruhu. Obzvláště pokud jste alergik, či máte dispozice k alergickým projevům, nezanedbávejte toto doporučení. Pokud se u Vás tyto reakce neobjevují, myslete i na ostatní spolucestující, obzvláště pak na malé děti.

Servis klimatizace se provádí u všech aut po uplynutí dvou let od uvedení do provozu! Doporučujeme kompletní servis minimálně 1x za dva roky!